Head2Head: Split/Second - بازی های جدید
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بازی های جدید

تمامی بازی های جدید X360 و PS3 نقد آنها ،عکسهایشان ،....

Head2Head: Split/SecondPublisher: Disney Interactive

Developer: Black Rock Studio

Genre: Driving

Also ON: X360 ~ PC ~ IP ~ PS3 ~ PSP

Release Date: 18 May, 2010

ESRB: Everyone +10عنوان Split/Second عنوانی است در سبک اتوموبیل رانی ( اکشن ) که در 18 می 2010 ( 28 اردیبهشت 1389 ) عرضه شد. تهیه ی این عنوان بدست Black Rock Studio انجام شد و نشر آن نیز وظیفه ی Disney Interactive بود. عنوان S/S عنوانی فوق العاده بی نظیر بود و توانست سبک جدیدی را در سری بازی های Racing ایجاد کند. تاکنون عنوانی همچون S/S در دنیای بازی ندیده بودیم. شاید زمانی که شما در یک بازی اتوموبیل رانی، انفجار و . . . را مشاهده کنید، کمی تعجب کنید، ولی نه این درست است، عنوان S/S عنوانی است که بهتر است ما آنرا اکشن اتوموبیل رانی بنامیم. این عنوان برای تمامی پلتفورم ها به غیر از پلتفورم های نینتندو عرضه گشت و البته با فروش نسبتا خوبی هم رو به رو شد. در این Head2Head قصد داریم به ارزیابی هر دو نسخه ی PS3 و X360 این عنوان بپردازیم و در آخر برنده ی نهایی را اعلام نماییم، پس تا آخر با ما باشید !Graphic :
تا به حال از استودیوی Black Rock عناوین فوق العاده ای از جمله PURE را در عرصه ی بازیسازی دیده ایم، بنابراین اگر در این عنوان نیز همچون عناوین گذشته ی این استودیو با سطح بالایی از کیفیت رو به رو شدید تعجب نکنید!، هر چند این عنوان چندمین عنوان در سبک ریسینگ است که توسط این استودیو ساخته میشود، پس تمامی این حرفها نشان میدهد که ما باید در دنیای بازی بر روی این شرکت حساب باز نماییم! عناوین PURE و S/S در قسمت گرافیک فوق العاده ظاهر شدند. بافتهای استفاده شده در هر دو نسخه فوق العاده بودند. نسخه ی X360 بازی دارای Motion Blur بهتری نسبت به نسخه ی PS3 بود، که این امر هنگامی که شما در حال انجام مسابقه بودید به وضوح دیده میشد، هر چند تفاوتها در بین دو نسخه در این قسمت به سختی دیده میشود. در نسخه ی PS3 بازی نیز از بافتهای فوق العاده طبیعی استفاده شده بود که این امر کیفیت بازی را مضاعف میکرد. قطعا کسانی که نسخه ی PS3 این عنوان را تجربه کرده اند، متوجه این امر شده اند. در هر دو نسخه ی بازی صحنه های فوق العاده ای از جمله انهدام پذیری ماشینها ، انفجار ماشینها و . . . دیده شد. همچنین جلوه های بصری فوق العاده ای در بازی دیده شد که واقعا با دقت بالایی کار شده بودند، در قسمت گیم پلی بازی بیشتر متوجه این امر میشوید. هر دو کنسول در این قسمت عالی ظاهر شدند، ولی نسخه ی PS3 بازی با وجود بافتهای فوق العاده و جلوه های بصری عالی کمی بر نسخه ی X360 بازی برتری دارد، بنابراین نسخه ی PS3 را باید برنده ی این قسمت از H2H اعلام کنیم.Performance :
بازی در هر دو نسخه بسیار عالی اجرا میشود. اجرا شدن یک عنوان با 30 فریم در ثانیه فوق العاده است. با این حال تفاوتهایی در اجرا شدن بازی در هر دو نسخه وجود دارد که در زیر به آنها بیشتر میپردازیم.

نرخ فریم در نسخه ی X360 این عنوان 6% و در نسخه ی PS3 نیز 19% بود که نسبتا در هر دو نسخه خوب است، اگرچه هنگامی که در بازی انفجار و یا صحنه ی شلوغی رخ میداد، کمی با پاره شدن صفحه ( Screen Tearing ) مواجه بودیم. این در حالی است که نسخه ی PS3 بازی سعی میکرد که با 30 فریم در ثانیه اجرا شود ! در آخر به علت برتری های نسخه ی X360 این کنسول را برنده ی این قسمت اعلام نماییم. پس تا الان نتیجه 1-1 میباشد!

نگاهی به نرخ فریم ها در هر دو نسخه:

Loading :
همانطور که میدانید برای اجرای بازی بر روی PS3 باید ابتدا بازی را بر روی هارد نصب کنیم، بعد آنرا اجرا نماییم. همچنین این عنوان 3 GB فضای خالی لازم داشت و در مدت 7 دقیقه و 44 ثانیه اجرا نصب میشد. جدیدا سازندگان بازی تمامی بازی هایی را که برای PS3 میسازند، با نصب اجبازی قرار داده اند، که البته با این کار 7 ثانیه از لودینگ تایم های بازی کاسته میشود. لیستی که در زیر میبینید لودینگ تایم های هر دو نسخه را طی چند تست مورد آزمایش قرار داده است و همانطور که مشاهده میکنید، لودینگ تایم های نسخه ی PS3 بازی کمتر از نسخه ی X360 بازی است. این در حالی است که این لودینگ تایم ها هنگامی انداره گیری شده که در نسخه ی X360 نیز بازی با نصب همراه بوده ولی اجباری نبوده است. در نسخه ی X360 نصب بازی کمی آسان تر از نسخه ی PS3 بود، زیرا در نسخه ی PS3 علاوه بر نصب بازی باید قسمتهای دیگری را نیز با دستگاه خود پورت میکردید، تا بازی بهتر اجرا شود. در آخر نیز باید نسخه ی PS3 بازی را برنده ی این قسمت اعلام کنیم، زیرا لودینگ تایم های کمتری نسبت به نسخه ی X360 داشت.

نگاهی به تست لودینگ تایم ها:


Images :
Final Conclusion :

خدمات وبلاگ نویسان